Zabiegi parafinowe na stopy

Zabieg parafinowy to świetne rozwiązanie problemu dyskomfortu skóry podczas chłodnych dni. Zniszczona i przesuszona skóra wymaga wówczas dodatkowej pielęgnacji.

Parafina nie tylko poprawia wygląd stóp, ale i przywraca komfort i estetykę paznokciom. Poprawia również krążenie i pozytywnie wpływa na kości i stawy stóp – tak więc jej działanie ogólnie poprawia stan i estetykę.

Jeśli masz odwodnioną skórę, która nie potrafi się bronić przed czynnikami zewnętrznymi – zabieg parafinowy na stopy jest doskonałym sposobem na nawilżenie i wzmocnienie skóry na stopach. Zrównoważona, miękka i lśniąca skóra, spowolnienie efektów starzenia i wzmocnienie naturalnej bariery ochronnej – to główne zalety zabiegów parafinowych na stopy.

Zabiegi parafinowe na stopy – jak działają?

Nałożona na skórę stopy parafina pokrywa dokładnie jej powierzchnie. Pod maseczką temperatura podnosi się o 1-2 stopnie, co powoduje pobudzenie gruczołów potowych. Ciepło i wilgoć nie wydostaje się na zewnątrz – pozwala na utrzymanie odpowiedniej ilości wody w naskórku.
Wysoka temperatura zabiegu ma swoje uzasadnienie. Ciepło rozszerza pory skóry, przez co zwiększa wchłanianie i intensywność działania substancji pielęgnacyjnych. Ciepła parafinowa kąpiel skutecznie rozgrzewa stopy i rozluźnia spięte mięśnie.