ESTRINI FUNDAMENTAL SKIN

Fundamentalnie odmładzający i przeciwzmarszczkowy program zabiegowy redukujący objawy starzenia się skóry przyspieszone niedoborem estrogenów i zaburzeniami hormonalnymi. Dedykowany dla skóry dojrzałej, w okresie post- i menopauzalnym, z utratą elastyczności i gęstości oraz przyspieszona destrukcją elastyny i kolagenu, suchej, wiotkiej, szarej. Oparty na formułach zaawansowanych kompleksów fitoestrogenów, silnych peptydach i antyoksydantach o skuteczności potwierdzonej badaniami in vivo i klinicznymi.

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem postępującym wraz z upływem czasu. Spada aktywność fibroblastów odpowiedzialnych za syntezę kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny tworzących proteoglikany, czyli szkielet podporowy skóry odpowiadający za własności podporowe skóry, elastyczność i sprężystość oraz prawidłowe nawilżenie. Skutek to suchość i wiotkość skóry, spadek jej gęstości, tworzenie się coraz bardziej widocznych i głębszych zmarszczek, postępująca kruchość naczyń krwionośnych, gorsze odżywienie i dotlenienie komórek. Koloryt skóry staje się nierównomierny, szary, z przebarwieniami. Zmniejsza się aktywność gruczołów łojowych i potowych, czego efektem jest redukcja płaszcza lipidowego i zwiększona wrażliwość na agresywne czynniki zewnętrzne.
Na kondycję skóry kobiety wpływa jako jeden z fundamentalnych czynników układ hormonalny nadzorujący i utrzymujący w równowadze przebieg procesów fizjologicznych w komórkach organizmu, także w skórze. Każde zachwianie równowagi hormonalnej, a zwłaszcza spadek aktywności hormonalnej organizmu, rozpoczynający się około 45 roku życia i narastający niedobór hormonu o szczególnym znaczeniu dla kondycji skóry – estrogenu, potęguje i przyspiesza naturalne objawy starzenia się skóry, często gwałtowanie i wyraźnie zauważalnie: granica między naskórkiem a skórą ulega spłaszczeniu, dochodzi do atrofii naczyń krwionośnych, spada prędkość proliferacji i różnicowania komórek, ubywa podskórnej tkanki tłuszczowej, zachodzą zmiany w matrycy zewnątrzkomórkowej. Następuje degradacja kwasu hialuronowego i jego receptora (CD44), co prowadzi do zmniejszenia kohezji skórnej, odwodnienia i spadku elastyczności skóry, zmniejsza się synteza kolagenu, a siatka kapilar zanika. Skóra staje się coraz bardziej cienka i wiotka, a naczynka są bardziej widoczne. Pogłębiają się procesy prowadzące do obniżenia gęstości skóry, odwodnienia i wystąpienia coraz liczniejszych, głębszych zmarszczek i bruzd.

EFEKTY ZABIEGU
ESTRINI to intensywny program zabiegowy ukierunkowany na odbudowę rzeźby i struktury skóry kobiet dojrzałych i bardzo dojrzałych, inspirowany najnowszymi wynikami farmaceutycznymi badań laboratoryjnych i klinicznych. Dostarcza intensywnie działających fundamentów młodości dla skóry wymagającej „zagęszczenia”, wzmacniającego przemodelowania struktury elastycznych włókien podporowych, zredukowania głębokich zmarszczek strukturalnych, przywrócenia nawilżenia i elastyczności oraz promiennego kolorytu.
Program ESTRINI bazuje na bardzo aktywnych składnikach czynnych – zaawansowanych formułach optymalnie skomponowanych kompleksów fitoestrogenów o skuteczności potwierdzonej badaniami klinicznymi, nowoczesnych, działających kierunkowo silnych peptydach niskocząsteczkowych oraz antyoksydantach – spotęgowanych niedoborem estrogenów i zaburzeniami hormonalnymi: innowacyjny układ fitoestrogenowy – Phytrodial z 8 egzotycznych roślin i ekstrakt Cimicifuga Racemosa uzupełniające niedobór estrogenów w skórze, silne peptydy przeciwzmarszczkowe Marixini6 i Synpept, niestandardowe składniki przeciwstarzeniowe – Menoskin z grzyba chińskiego Poria Cocos, antyoksydant Chromoderm oraz Skinguard polisacharydy z algi czerwonej.