Zabiegi parafinowe na dłonie

Zabieg parafinowy to świetne rozwiązanie problemu dyskomfortu skóry podczas chłodnych dni. Zniszczona i przesuszona skóra wymaga wówczas dodatkowej pielęgnacji.

Parafina nie tylko poprawia wygląd dłoni, ale i przywraca komfort i estetykę paznokciom. Poprawia również krążenie i pozytywnie wpływa na kości i stawy dłoni – tak więc jej działanie ogólnie poprawia stan i estetykę.

Jeśli masz odwodnioną skórę, która nie potrafi się bronić przed czynnikami zewnętrznymi – zabieg parafinowy na dłonie jest doskonałym sposobem na nawilżenie i wzmocnienie skóry. Zrównoważona, miękka i lśniąca skóra, spowolnienie efektów starzenia i wzmocnienie naturalnej bariery ochronnej – to główne zalety zabiegów parafinowych na dłonie.

Zabiegi parafinowe na dłonie wykonujemy w oparciu o nawilżającą linię kosmetyków Hydra-System, których główną właściwością jest intensywne nawilżenie skóry dłoni.

Zabiegi parafinowe na dłonie – sposób działania

Nałożona na skórę dłoni maseczka parafinowa pokrywa dokładnie jej powierzchnię. Pod maseką temperatura podnosi się o 1-2 stopnie, co powoduje pobudzenie gruczołów potowych. Ciepło i wilgoć nie wydostaje się na zewnątrz, co pozwala na utrzymanie odpowiedniej ilości wody w naskórku.

Wysoka temperatura zabiegu ma swoje uzasadnienie. Ciepło rozszerza pory skóry, przez co zwiększa wchłanianie i intensywność działania substancji pielęgnacyjnych. Ciepła parafinowa kąpiel skutecznie rozgrzewa dłonie i rozluźnia spięte mięśnie.